fbpx
Poker

Układy kart w pokerze Texas Holdem

Starszeństwo układów kart w pokerze

Rozdanie pokerowe można wygrać na dwa sposoby albo pozostając ostatnim graczem w grze (na skutek rezygnacji innych uczestników gry (pas, fold) albo w wyniku showdown, czyli prezentację kart przez uczestników gry. Gracz który przy showdown ma najśilniejszy układ, wygrywa rozdanie. Poniezej prezentujemy wygrywające układy od najśilniejszego do najsłabszego.


Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów
Zakład bez ryzyka - zwrot 50 zł na konto głowne, freebet 200 PLN na start - Betcris
Bonus bez depozytu 29 PLN – www.sts.pl
Bonusy 3333 zł + Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Pakiet powitalny do 2500 zł od Noblebet - NobleBet
600 zł ZAKŁAD BEZ RYYZKA + 1000 zł przy drugim depozycie – Betfan
Bonus 2200 PLN na start i 14 dni gry bez podatku! – iforbet.pl
Wpłać 100 zł, graj za 300 - etoto
Nawet 600 zł na start - eWinner
Cashback 50% do 500 zł na start - Fuksiarz
Zwrot za pierwszy zakład do 600 PLN - Fortuna
Odbierz 500 zł cashbacku od PzBuk - PzBuk
Legendarna oferta na start - 1500 zł - Superbet
100% bonusu od depozytu do 500 zł - Totolotek


POKER – Straight Flush – pięć kolejnych kart w tym samym kolorze. Kiedy dwóch graczy ma pokera, wygrywa ten, którego poker zaczyna się od wyższej karty. Tak więc najwyższym możliwym pokerem jest tzw. Royal Straight Flush – Poker Królewski
zaczynający się od Asa.

jest lepsze od
KARETA – Four of a kind – cztery karty o jednakowej wartości, np. cztery króle bądź cztery dziewiątki. Kareta króli jest oczywiście lepsza niż kareta dziewiątek. Kiedy dwóch graczy ma tą samą karetę o wyniku rozstrzyga tzw. kicker, czyli piąta karta. Przykładowo: A A A A J jest lepsza niż A A A A T. Kiedy kicker jest ten sam to mamy remis.

Zobacz też  Bonus bez depozytu 20 PLN na MŚ w Noblebet

FULL – Full house – trzy karty o jednakowej wartości w połączeniu z parą kart o innej wartości. Kiedy dwóch graczy ma fulla, wygrywa ten, kto ma silniejszą trójkę. Jeśli obaj mają taką samą trójkę, wtedy decyduje para a jeśli i ona jest taka sama to mamy remis.

KOLOR – Flush – Pięć dowolnych kart jednego koloru. Kiedy dwóch graczy ma kolor, wygrywa ten, którego kolor ma najsilniejszą kartę.


STRIT – Straight – pięć kolejnych kart nie będących w tym samym kolorze. Kiedy dwóch graczy ma strita, wygrywa ten, którego strit zawiera najsilniejszą kartę. Pamiętajmy że As może kończyć najwyższego strita (10-J-Q-K-A) ale również rozpoczynać najniższego (A-2-3-4-5). Strity typu 32AKQ nie są dozwolone.


TRÓJKA – Three of a kind – trzy karty o jednakowej wartości, np. trzy damy bądź trzy ósemki. Trójka dam jest lepsza niż trójka ósemek. Kiedy dwóch graczy ma tą samą trójkę o wyniku rozstrzyga czwarta karta a jeśli i ona jest taka sama u obu graczy, wtedy piąta. Jeżeli piąte karty również są takie same to mamy remis.


DWIE PARY – Two pairs – Jeśli dwóch graczy ma po dwie pary, wygrywa ten, który ma najwyższą parę. Jeśli oboje mają taką samą wysoką parę wygrywa ten, który ma wyższą drugą parę. Jeśli oboje mają po dwie takie same pary, wygrywa ten, który ma wyższą piątą kartę (tzw. kicker).


JEDNA PARA – One pair – Dwie karty o takiej samej wartości. Jeśli dwóch graczy ma taką samą parę, wygrywa ten, który ma wyższe pozostałe karty.


WYSOKA KARTA – High Card – kiedy nie mamy żadnego z powyższych układów to mamy tzw. wysoką kartę. Jeśli przeciwnik też ma wysoką kartę to o zwycięztwie zadecyduje czyja wysoka karta jest wyższa, a jeśli są takie same to druga, potem trzecia, czwarta i piąta.

Zobacz też  Zasady Pokera

Zasady porównywanie siły tego samego układu kart

Uwaga: zasady obowiązują dla Texas-Holdem

Wygrywającą kombinację pięciu kart w Texas Holdem układa się mając do wyboru siedem kart – dwie własne oraz pięć wspólnych leżących na stole. Najpierw wybieramy karty tworzące nasz najsilniejszy układ (np. trzy takie same dzięki którym mamy trójkę) a potem uzupełniamy je pozostałymi najsilniejszymi dostępnymi kartami z ręki i/lub stołu.

A więc najsilniejszy układ możemy ułożyć z :
1. dwóch kart w ręce i trzech ze stołu
2. jednej karty z ręki i czterech ze stołu
3. tylko korzystając z pięciu kart na stole

Warto pamiętać o tym, że mamy mozliwość (nie obowiązek) skorzystać z jednej karty z ręki. Ma to szczególne znaczenie na przykład w momencie kiedy na stole wylądują cztery karty w jednym kolorze a my mamy w ręku asa w tym kolorze. Nawet jeśli ktoś ma dwie karty w tym kolorze, i tak wygramy rozdanie (pod warunkiem że nikt nie będzie miał silniejszego układu niż kolor!).

Kicker
Kicker to karta, która decyduje o zwycięstwie w przypadku spotkania się takich samych układów o tej samej wartości. Kicker nie należy bezpośrednio do wygrywającego układu ale jako karta uzupełniająca jest przysłowiowym języczkiem u wagi. Kicker może być wybrany z kart z ręki jak i z kart wspólnych. Z pojęciem kickera możecie się grając z takimi układami jak kareta, trójka, dwie pary, para albo wysoka karta (czyli praktycznie układem staje się sam kicker). W przypadku pełnych układów pięciokartowych takich jak strity, fulle, kolory czy pokery kicker nie występuje a o wygranej decyduje najwyższa karta w układzie (trójka w przypadku fulla).

Kikera nie ma przy pokerze królewskim i pokerze. Nie ma możliwości aby istniały dwa pokery królewskie w jednym rozdaniu, a więc kicker nie istnieje w tym wypadku. Natomiast poker to strit w kolorze. Nie ma możliwości aby w jednym rozdaniu obaj gracze mieli tego samego pokera – zawsze jeden z nich będzie miał wyższą kartę w swoim układzie i to ona pełni funkcję kickera w przypadku kiedy spotkają się dwa pokery.

Zobacz też  Shortstack – wskazówki do gry w turnieju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Our partners : https://bookiefreebetting.com/