Rodzaje kursów (system europejski, brytyjski i moneyline)

W bukmacherstwie rozróżniamy trzy rodzaje kursów za pomoca których są prezentowane zakłady sportowe :

  • dziesiętny (decimal)
  • brytyjski (fraction)
  • amerykański (moneyline)

1. System dziesiętny (decimal)


Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów
Bonus bez depozytu 29 PLN – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Bonus 1650 zł od Noblebet + graj 30 dni bez podatku - NobleBet
Bonus 3000 PLN bonus + 600 zł ZAKŁAD BEZ RYYZKA + gra bez podatku – Betfan
Bonus 2200 PLN na start i 14 dni gry bez podatku! – iforbet.pl

Najpopularniejszy system, używany głównie w Europie i Azji. Stosujemy go równiez w Polsce. Ewentualną wygraną obliczamy mnożąc stawkę przez kurs, np. :

Obstawiamy Man Utd po kursie 2.35 za 100 zł. Ewentualna wygrana wynosi więc : 100 zł x 2.35 = 235 zł. Aby obliczyć ile wygraliśmy na czysto (zysk) od ew. wygranej odejmujemy nasza stawkę czyli : 235 – 100 = 135 zł na czysto.

2. System brytyjski (fraction)

System nazywany jest brytyjskim ze względnu na fakt, iż jest używany głównie w Wielkiej Brytanii. Mimo iz prezentacja kursu wygląda dziwnie, to same obliczenia sa bardzo proste. Aby obliczyć nasz zysk mnożymy nasza stawkę razy kurs meczu. Na przykład :

Kurs na Liverpool jest 6/4, natomiast nasza stawka to 100 zł. Zysk wynosi więc :

6/4 * 100 = 150 zł

3. System amrykański (moneyline)

System ten, jak można się łatwo domyślić, jest używany głównie w Ameryce Północnej. Kursy prezentowane sa w formie np. +100 czy -125. W przypadku gdy przed liczbą znajduje się plus, oznacza to, że nasza wygrana (zysk) wyniesie tyle za każde postawione 100 zł.

Gdy jednak przed liczbą znajduje się minus, oznacza to, że musimy dokładnie tyle postawić, by nasz zysk wyniósł 100 zł.

Zobacz też  Jak skończyć z hazardem

Przykłady :

Kurs wynosi +125, czyli za 100 zł nasz zysk wyniesie 125 zł. Aby policzyć zysk przy innej stawca mnożymy stawkę razy kurs/100 . Np. 200 zł * 125/100 = 250 zł zysku.

Gdy kurs wynosi np. -135 to przy znaczy, ze by zyskać 100 zł musimy postawić 135 zł. Aby przeliczyć w odwrotną strone, tzn wychodzić ze stawki do zysku mnożymy stawkę razy 100/kurs, czyli np. 100 zł * 100/135 = 74 zł zysku.

Related Posts
Yield, czyli obiektywny wskaźnik umiejętności każdego typera

Osoba postronna spoglądająca na kogoś, kto zajmuje się typowaniem wyników meczów, uważa z reguły, że jest to stosunkowo banalne pod Read more

Udział w zakładach bukmacherskich – podstawy. Kto,, gdzie, jak i co można obstawiać

Zakłady stacjonarne i internetowe Zakłady bukmacherskie to ogromna gałąź przemysłu rozrywkowego, w której gracze na całym świecie obracają miliardami w Read more

Bukmacherzy bez dowodu

Z pewnością choć raz mocno kibicowałeś danej drużynie lub zawodnikowi. Emocje w sporcie to coś zupełnie normalnego. Możesz jednak jeszcze Read more

Jak obstawiać mecze przez Internet?

Internet odegrał niezwykle dużą rolę w rozwoju zakładów bukmacherskich. Dzięki temu, iż kupon możemy puścić online zyskaliśmy nie tylko my Read more

Dodaj komentarz