fbpx
Kasyna internetowe

Bakarat

Bakarat to pojęcie, z którym powinien zaznajomić się każdy bywalec kasyna. Bakarat jest grą niezwykle ekscytującą. W czym zatem tkwi jej atrakcyjność?

Gra narodziła się w średniowiecznych Włoszech. Pochodzenie nazwy Bakarat bierze się od słowa oznaczającego „zero”. Nazwa gry przybiera tez czasem formy Baccarat, bakarat lub punto banco. Żeby zrozumieć etymologię słowa należy zapoznać się z zasadami gry.


Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów
Zakład bez ryzyka - zwrot 50 zł na konto głowne, freebet 200 PLN na start - Betcris
Bonus bez depozytu 29 PLN – www.sts.pl
Bonusy 3333 zł + Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Pakiet powitalny do 2500 zł od Noblebet - NobleBet
600 zł ZAKŁAD BEZ RYYZKA + 1000 zł przy drugim depozycie – Betfan
Bonus 2200 PLN na start i 14 dni gry bez podatku! – iforbet.pl
Wpłać 100 zł, graj za 300 - etoto
Nawet 600 zł na start - eWinner
Cashback 50% do 500 zł na start - Fuksiarz
Zwrot za pierwszy zakład do 600 PLN - Fortuna
Odbierz 500 zł cashbacku od PzBuk - PzBuk
Legendarna oferta na start - 1500 zł - Superbet
100% bonusu od depozytu do 500 zł - Totolotek


Gra dość szybko przeniosła się do Francji. Została tam przychylnie przyjęta przez arystokrację. Dziś Bakarat jest ulubioną grą rekinów finansowych. Grywa się w nią głównie w kasynach.

Zasady gry

Celem gry jest obstawianie na to, która z rąk, Gracza (player) lub Rozdającego (banker), uzyska wynik najbliższy 9. Można stawiać na dowolne ręce, można też obstawić remis. Celem gry jest nazbieranie większej ilości punktów niż przeciwnik.

Dla gracza gra jest stosunkowo łatwa. Gracz nie musi się uczyć strategii, nie musi nawet pamiętać zasad gry. Krupier rozdaje karty według takich samych zasad nie zależnie od tego, kto wygrywa.

Zobacz też  Blackjack - historia gry

Gra się ośmioma taliami kart. Każdy otrzymuje co najmniej dwie karty, ale nie więcej jak trzy. Pierwsza i trzecia karta wydawana przez rozdającego składa się na rękę Gracza a druga i czwarta karta składa się na rękę Rozdającego. Wszystkie rozdawane karty są odkryte.

W grze stosuje się następujące wartości kart:

– Figury i Dziesiątki liczą się jako 0,
– Asy liczą się jako 1,
– Pozostałe karty mają wartość taką, jaką przedstawiają.

Wynik każdej Ręki jest ostatnią cyfrą po zsumowaniu wartości kart w ręce. Na przykład ręka z Ósemką i Dziewiątką ma wynik 7 ponieważ 8 + 9 = 17. Dlatego też Dziesiątki i Figury liczą się jako 0.

Wyniki zawsze wahają się od 0 do 9. Nie można przekroczyć wyniku. Celem każdej Ręki jest uzyskanie wyniku najbliższego 9.

Na przykład:

– 9 + Dama (0) = 9, wynik tej ręki to 9;
– 4 + Dama (0) + 9 = 13, wynik tej ręki to 3.

Zdobycie wyniku 8 lub 9 z dwóch pierwszych Rąk to tak zwana „naturalna ręka”. Jeśli OBIE ręce osiągną naturalne Ręce, OBOJE grający muszą pozostać przy swoich kartach i nie dobierać trzeciej karty.

Jeśli jedna Ręka jest naturalna, Ręka ta wygrywa. Jeśli obie Ręce są naturalne, wygrywa wyższa. Jeśli obie Ręce mają tą samą wartość naturalną, to następuje remis. Jeśli ani Gracz ani Rozdający nie mają naturalnej ręki, wtedy gra przechodzi do Gracza.

Jeśli wynik Gracza jest mniejszy niż 6, Gracz dobiera jedną kartę i uzyskuje nowy wynik bazujący na wartość wszystkich trzech kart. Rozdający musi dobierać, gdy wynik wynosi 0, 1, 2, 3, 4 lub 5 i pozostać przy kartach gdy wynik wynosi 6 lub 7.

Jeśli wynik dwóch pierwszych kart Rozdającego wynosi 0, 1, 2, 3, 4, 5 to Rozdający dobiera. W innych wypadkach, nie dobiera.

Zobacz też  Grzechy gracza online

Jeśli Gracz dobierał trzecią kartę, Rozdający pozostaje przy kartach na wyniku 7, ale dobiera lub pozostaje przy kartach na wyniku 6 lub mniejszym w zależności od wartości TRZECIEJ KARTY Gracza (nie od wartości RĘKI Gracza).

Wygrana

Wygrywa Ręka z wynikiem najbliższym 9. Zakłady postawione na rękę Gracza i Rozdającego są wypłacane w stosunku 1 do 1. Z wygranego zakładu postawionego na rękę Rozdającego potrącone zostaje przez kasyno 5% prowizji. Zakład na Remis jest wypłacany w stosunku 8 do 1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Our partners : https://bookiefreebetting.com/