fbpx
newsy Publicystyka

Zakłady bukmacherskie. Czym jest livescouting? Kto to jest livescout?

Pewnie wielu miłośników rywalizacji sportowej marzy, aby połączyć swoją pasję czy miłość razem z możliwością zarabiania pieniędzy. Kto nie pragnąłby takiego szczęścia. Np. śledzić spotkania piłkarskie i dostawać za to wynagrodzenie. Otóż jest to możliwe, a ta praca nazywa się livescouting. Czy jednak jest to takie łatwe, przyjemne i dla każdego?

Czym jest livescouting?


Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów
Zakład bez ryzyka - zwrot 50 zł na konto głowne, freebet 200 PLN na start - Betcris
Bonus bez depozytu 29 PLN – www.sts.pl
Bonusy 3333 zł + Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Pakiet powitalny do 2500 zł od Noblebet - NobleBet
600 zł ZAKŁAD BEZ RYYZKA + 1000 zł przy drugim depozycie – Betfan
Bonus 2200 PLN na start i 14 dni gry bez podatku! – iforbet.pl
Wpłać 100 zł, graj za 300 - etoto
Nawet 600 zł na start - eWinner
Cashback 50% do 500 zł na start - Fuksiarz
Zwrot za pierwszy zakład do 600 PLN - Fortuna
Odbierz 500 zł cashbacku od PzBuk - PzBuk
Legendarna oferta na start - 1500 zł - Superbet
100% bonusu od depozytu do 500 zł - Totolotek


Livescouting to praca polegający na bieżącym relacjonowaniu spotkań sportowych. W czasach internetowych serwisów sportowych i bukmacherów działających w sieci, niesłychanie ważne stało się uzyskiwanie bieżącej sytuacji z boiska, dostarczanej w kilka sekund po danym wydarzeniu. Takie dane wykorzystują strony prezentujące wyniki i relacje na żywo czy bukmacherzy oferujący zakłady na żywo, gdy kursy zmieniają się na bieżąco.

Livescouting to nie tylko bierne oglądanie spotkania. To natychmiastowe przekazywanie wszystkiego co się wydarzyło na boisku. Każdego autu, rożnego, spalonego, groźnej sytuacji czy w skrótowy sposób opisanie danej akcji. Obowiązkowa jest tutaj znajomość nazwisk graczy, no i przede wszystkim przepisów.

Zobacz też  Zapowiedź : Argentyna – Australia

W Polsce takim relacjom podlegają piłkarskie spotkania Ekstraklasy i 1 ligi, najwyższe klasy rozgrywkowe w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, hokeja czy najważniejsze turnieje tenisowe (challengery). Z czasem (i zainteresowaniem bukmacherów) liczba dyscyplin posiadających relacje live na pewno się zwiększy.

Kto to jest livescout?

Livescout to osoba przekazująca wszystkie ważne informacje ze spotkania, które ogląda będą na trybunach stadionu czy hali sportowej. Livescout na żywo transmituje spotkanie dla serwisu który go zatrudnia, a ten później sprzedaje swoją relację zainteresowanym serwisom sportowym czy zakładom bukmacherskim. To właśnie od tej osoby zależą wszystkie dostępne relacje live ze spotkań czy sport trackery z animacjami, w której strefie boiska toczy się akcja.

Kiedyś ten kontakt pracownika z centralą odbywał się telefonicznie. W obecnych czasach służą temu programy czy aplikacje na smartfona lub tablet. Livescout za jedno spotkanie może zarobić nawet 30-40 euro plus zwrot środków za ewentualny dojazd czy bilet na spotkanie. Jednak musi on utrzymywać bardzo wysoki poziom swojej relacji. Za rażące błędy wynagrodzenie może być obniżone, a czasem i serwis zrezygnuje z takiej osoby.

Praca jako livescout

Praca jako livescout skierowana jest jako dodatkowy zarobek, chociaż pewnie i są tacy „zawodowcy”, którzy potrafią się z tego utrzymać. Taka praca jest w Polsce całkowicie legalna i nie podlega pod regulacje ustawy hazardowej. Wystarczą tutaj formalności związane z rodzajem umowy – najczęściej zlecenia.

Aby móc pracować jako livescout, należy mieć ukończone 18 lat, posiadać sprzęt w postaci laptopa/tabletu/smartfona z nienagannym dostępem do sieci Internet, komunikatywnie znać język angielski, a także bardzo dobrze znać relacjonowaną dyscyplinę i obowiązujące tam zasady.

Od takich osób wymagana jest niezwykła dokładność, punktualność, bezbłędność i dbałość o detale z relacjonowanych wydarzeń. Ewentualne pomyłki mogą przełożyć się na późniejsze nieoczekiwane konsekwencje, a także na straty finansowe u bukmacherów. Niezbędne jest więc pełne skupienie na pracy i odporność na rozpraszające bodźce.

Zobacz też  Typujemy ostatnią kolejkę 1. Ligi Polskiej!

Praca odbywa się najczęściej w godzinach popołudniowych oraz w weekendy. Niestandardowe godziny są tutaj na porządku dziennym, dlatego i na nie trzeba być przygotowanym. Ogólnie dyspozycyjność jest tutaj czynnikiem kluczowym do otrzymania pracy jako livescout. Ważna jest też lokalizacja w której przebywamy i ilość odbywających się tam lub pobliżu spotkań sportowych.

Serwisy livescout

Wśród popularnych serwisów typu livescout, dla których pracują setki, a może i tysiące osób, należy wymienić:

• feedconstruct.com

• sportlivescouting.com

• statscore.com

• sportradar.com

• betradar.com

• softnetsport.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Our partners : https://bookiefreebetting.com/