Legalni bukmacherzy w Polsce

 

Legalni bukmacherzy


Amatorzy wszelkich form hazardu, nie mają w Polsce łatwego życia. O ile temat kasyn, jednorękich bandytów czy gier karcianych jest dość kontrowersyjny i nie będziemy go tutaj poruszać, to kwestia tzw. miękkiego hazardu, jak mówi się o zakładach bukmacherskich, nie budzi w społeczeństwie aż tak dużych emocji. Właściwie to dla większości ludzi, jest tematem dość obojętnym. Niemniej ustawodawca wziął sobie za punkt honoru walczyć z hazardem w każdej formie, a konsekwencje dla przeciętnego gracza, który chce postawić kilka złotych na swoją, ulubioną drużynę, są ogromne.


 

Ustawa hazardowa


Podstawą prawną do działania legalnych bukmacherów w Polsce jest ustawa hazardowa. Co prawda było wokół niej dużo zamieszania ale w końcu wyklarowała się dość jasna sytuacja na rynku polskich bukmacherów. Część bukmacherów wycofała się z polskiego rynku, część na nim została, dostosowując się do ustawy. Te, które się wycofały to głównie firmy, które świadczyły swoje usługi głównie online czyli tzw. bukmacherzy Internetowi. Zanim przejdziemy do przestawienia najlepszych bukmacherów, zastanówmy się, czym właściwie różnią się poszczególne firmy.


 

Legalni bukmacherzy


Legalni bukmacherzy w Polsce działają na podstawie udzielonej przez Ministerstwo Finansów, koncesji. Oznacza to, że płacą w Polsce podatki oraz podlegają polskiemu prawu. W telegraficznym skrócie oznacza to, że gracz w przypadku wszelkich nieprawidłowości może dociekać swoich praw na podstawie polskiego prawa (w przeciwieństwie do bukmacherów internetowych świadczących swoje usługo online, mających swoje siedziby na obszarze innych jurysdykcji).  Warto wspomnieć, że wiąże się to z bardzo ważnym detalem przy rozliczaniu kuponów. Legalni bukmacherzy, zarejestrowani w Polsce odprowadzają do US podatek od wygranych, przez co potencjalne wygrane graczy są pomniejszane o 12% (tyle aktualnie wynosi stawka podatku).


 

Dlaczego warto wybrać legalnego bukmachera?


Pewna podstawa prawna prowadzenia działalności – zarówno bieżąca działalność, jak i potencjalne roszczenia klientów są rozpatrywane w kontekście polskiego prawa, co daje swobodę składania potencjalnych reklamacji.


Bezpieczeństwo kapitału – To bardzo ważny aspekt. Wiele firm bukmacherskich, działających globalnie posiada swoje siedziby w krajach, gdzie lokalne prawo jest dla nich łaskawe. Przez ten fakt nie zawsze daje to 100% gwarancję bezpieczeństwa środków pieniężnych. W Polsce teoretycznie gwarantuje to koncesja Ministerstwa (które, bierze na siebie odpowiedzialność kontrolowania bieżącej działalności bukmachera)


Brak potencjalnych konsekwencji prawnych – W Polsce korzystanie z usług nielegalnie działających bukmacherów jest łamaniem prawa, co sprawia, że bezpieczniej korzystać z usług Polskich bukmacherów.


Funkcjonujący, polski suport – W przypadku niektórych bukmacherów, to wcale nie jest oczywiste, a niewątpliwie jest bardzo dużym atutem. Co prawda najlepsi bukmacherzy oferują suport w języku polskim, nawet nie mając siedziby w Polsce, jednak z dniem wejścia ustawy o grach hazardowych, w większości wycofali się z naszego rynku.


 

Polscy bukmacherzy


Wśród firm działających legalnie na polskim rynku są zarówno polscy bukmacherzy, jak i firmy pochodzące z innych krajów lub dysponujące kapitałem międzynarodowym.  Najwięksi Polscy bukmacherzy to m. in. znany, praktycznie wszystkim graczom STS czy Totolotek. Ten drugi, jako jedyny (wśród legalnych bukmacherów w Polsce) posiada w swojej ofercie ofertę na wyścigi konne i gonitwy psów. Czy Polscy bukmacherzy są najlepsi i jak wybrać bukmachera? Do tego przejdziemy później.


 

Bukmacherzy stacjonarni i Internetowi (online)


W dzisiejszych czasach większość bukmacherów oferuję swoje usługi również w formie internetowej, czyli online.  Właściwie jest to standard, jednak należy pamiętać, że o ile wszyscy, Polscy bukmacherzy oferują usługi online to niekoniecznie, wszyscy bukmacherzy oferujący swoje usługi przez Internet, posiadają również punkty stacjonarne.


 

Jak wybrać najlepszego bukmachera


Wybranie najlepszego bukmachera nie jest łatwe. A na pewno nie tak proste jakby mogło się wydawać. Przy wyborze, pod uwagę spośród legalnych bukmacherów trzeba wziąć kilka czynników.


 

Oferta bukmachera


Tutaj należy zwrócić uwagę na to, aby wybrać bukmachera, który ma odpowiadającą nam ofertę. Różni bukmacherzy specjalizują się w różnych dyscyplinach sportowych. Przykładowo, bukmacherzy amerykańscy mają bogatą ofertę  na sporty typowe dla Ameryki tj. hokej na lodzie, baseball czy futbol amerykański. W Europie te sporty nie są aż tak popularne, więc nasi, rodzimi bukmacherzy nie skupiają się na dostosowaniu oferty do gracza, którego interesuje futbol amerykański. To działa również w drugą stronę – próżno szukać u amerykańskich bukmacherów oferty na żużla. Opis oferty bukmachera i to, jaką ofertę ma przygotowaną, znajdziecie u niego na stronie.


Jeśli interesują Was najpopularniejsze sporty w Polsce takie jak piłka nożna czy siatkówka, to nie bójcie się – praktycznie wszyscy, działający w Polsce legalnie bukmacherzy, mają ofertę skierowaną dla graczy o takich preferencjach.


 

Wyższe kursy


Każdy gracz powinien pamiętać, że dzięki ofercie bukmacherów dostępnej online, może szybko porównać kursy na zdarzenia, które go interesują. Niekiedy różnice mogą być na tyle wysokie, że warto będzie grać różne zdarzenia, u różnych bukmacherów. Pamiętaj, że bukmacherzy Internetowi dają możliwość bardzo dynamicznego przesuwania kapitału.


 

Sprawna obsługa klienta


Pisałem o tym już wcześniej, ale należy to powtórzyć. Warto poszukać informacji w internecie, który z bukmacherów obsługuje swoich klientów sprawnie a, który sprawia problemy. Standardy na polskim rynku , co prawda, są podobne niemniej jest to kwestia na, którą należy zwrócić uwagę. Pamiętajmy, że wybierając bukmachera, będziemy mieli z nim, później do czynienia w wielu kwestiach i często będziemy musieli korzystać z pomocy pracowników danego buka. Przykładem takich sytuacji może być akceptacja naszych dokumentów, potwierdzających tożsamość, od czego będzie zależało to, jak szybko dostaniemy wypłatę.


 

Stacjonarny czy online


W końcu musimy wybrać, czy chcemy obstawiać zakłady przez internet czy w punktach naziemnych. Tutaj pod uwagę trzeba wziąć kilka aspektów. Po pierwsze, duże znaczenie odgrywa wygoda. Oczywiste jest, że wygodniej nam będzie operować, naszymi zakładami z poziomu komputera. W przeciwnym razie, z każdym kuponem będziemy musieli udać się do najbliższego punktu stacjonarnego. Większość legalnych bukmacherów w Polsce  oferuje, możliwość gry zarówno przez internet, jak i w klasyczny sposób więc wybór należy do nas.


 

Promocje


W tym miejscu warto zaznaczyć, że gdy wybierzemy założenie konta przez internet, może czekać na nas wiele promocji. W tej chwili praktycznie każdy, spośród legalnych bukmacherów posiada bardzo bogatą ofertę promocyjną, a w przypadku skorzystania z ofert najlepszych bukmacherów możemy skorzystać nawet ponad 1000 zł.


 

Jak skorzystać z promocji?


O tym, dokładniej powiemy w innym miejscu, ale pamiętajmy, że spośród legalnych bukmacherów w Polsce, każdy powinien nam zaoferować, jakiś bonus na początek.  Najlepsi bukmacherzy zaoferują nawet kilka bonusów takich jak bonus od depozytu a dodatkowo możliwość zagrania darmowego kuponu. Dokładniejsze informacje znajdziecie w odpowiednich działach.


 

Więc gdzie grać?


Wybór należy do Was. Musicie rozważyć wszystkie za i przeciw we własnym zakresie. Poniżej prezentujemy Wam opisy zarówno polskich, jak i zagranicznych, legalnych bukmacherów działających w Polsce. Zwróćcie uwagę na wszystkie aspekty, a w odpowiednim dziale znajdziecie opisy promocji, jakie dani bukmacherzy prezentują.

STS Zakłady Bukmacherskie


Marka STS jest najbardziej rozpoznawalną, a zarazem największą firmą bukmacherską w Polsce. Swoją działalność rozpoczęła w 1997 roku. Bukmacher posiada jedną z największych sieci punktów stacjonarnych w Polsce, jednocześnie rozwija dla swoich klientów dostęp do gry w Internecie na wszystkich najpopularniejszych platformach mobilnych.
 

 

Totolotek Zakłady Bukmacherskie


Totolotek to jeden z największych bukmacherów Polsce i najdłużej działających. Oferuje swoim klientom wiele bonusów, a także jako jeden z niewielu bukmacherów pozwala grać bez podatku, lub z podatkiem 6%. Promocję takie zapewniane są w poniedziałki, a także grając za pośrednictwem urządzeń mobilnych.
 

 

Fortuna Zakłady Bukmacherskie


Fortuna należy do czołówki największych i najdłużej działających bukmacherów w Polsce. Pierwotna nazwa bukmachera to Profesjonał, pod tą nazwą zaistniał na rynku w 1996 rok. Fortuna posiada bardzo dużą ofertą zakładów, a także zapewnia bardzo ciekawe bonusy. Jest zdecydowanie jednym z liderów na rynku bukmacherskim.

forBet


foBet to kolejny legalny polski bukmacher działający na rynku polskim. Ciekawostką jest, że cześć udziałów należy do lidera zakładów bukmacherskich w Polsce - Fortuny. forBet dysponuje ciekawą ofertę, bogatą w wysokie kursy, a także zapewnia swoim graczom ciekawe bonusy.  Jeżeli bukmacher zachowa styl w jakim wszedł na rynek to ma szanse na zdobycie dużej popularności wśród polskich graczy.

LV BET Zakłady Bukmacherskie


LV BET jest najkrócej działającym bukmacherów na rynku jednak nie ustępuje poziomem swoim konkurentom. Marka jest również kojarzona z napojem energetycznym, który pochodzi z grupy LV. Bukmacher oferuje ciekawe bonusy startowe z których na pewno warto skorzystać.

20_PLN_NDB_400x300

Milenium Zakłady Bukmacherskie


Mielenium to kolejny polski bukmacher, który rozpoczął swoją działalność na rynku bukmacherskim już w 2003 roku. Sieć lokali w Polsce jest średnio rozwinięta w porównaniu do czołówki bukmacherów, jednak dostępem mobilnym nie ustępuje konkurentom. Zapewnia również bardzo ciekawe bonusy, z których grzech nie skorzystać.
 

 
Bukmacherzy
5 (100%) 2 votes