fbpx
Wiedza bukmacherska

Zarządzanie kapitałem

Wielu ludzi uważa, że wytypowanie zwycięskiego zespołu to najważniejsza część gry u bukmacherów. Jednak to nie wszystko! Trzeba pamiętać, że to tylko jeden z trzech czynników, które pozwalają odnieść sukces.

Przede wszystkim ważne jest aby dobrze zarządzać swoim kapitałem i zawsze szukać najlepszych kursów wśród bukmacherów. Większość typerów nie zwraca uwagi na minimalnie lepszy kurs i często stawia więcej niż powinni.


Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów
Zakład bez ryzyka - zwrot 50 zł na konto głowne, freebet 200 PLN na start - Betcris
Bonus bez depozytu 29 PLN – www.sts.pl
Bonusy 3333 zł + Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Pakiet powitalny do 2500 zł od Noblebet - NobleBet
600 zł ZAKŁAD BEZ RYYZKA + 1000 zł przy drugim depozycie – Betfan
Bonus 2200 PLN na start i 14 dni gry bez podatku! – iforbet.pl
Wpłać 100 zł, graj za 300 - etoto
Nawet 600 zł na start - eWinner
Cashback 50% do 500 zł na start - Fuksiarz
Zwrot za pierwszy zakład do 600 PLN - Fortuna
Odbierz 500 zł cashbacku od PzBuk - PzBuk
Legendarna oferta na start - 1500 zł - Superbet
100% bonusu od depozytu do 500 zł - Totolotek


Zawsze najlepsze kursy

Trzeba pamiętać, że minimalnie lepszy kurs oznacza w dłuższym okresie czasu większy zysk lub mniejszą stratę. Może to oznaczać że osoba, która szuka najlepszych kursów na wszystkie mecze odniesie zysk, a osoba która tego nie robi może tylko stracić pieniądze.

Dlatego tak ważne jest korzystanie z wielu bukmacherów, aby zawsze znaleźć ten najlepszy kurs, który może dla nas oznaczać wygrany tydzień, miesiąc czy nawet rok.

Przykład:

Załóżmy, że nie szukamy najlepszych kursów i grając za ta samą stawkę, którą jest jedna jednostka obstawiamy 100 meczów, których średni kurs wynosi 1.65. Trafiając teoretycznie 60% tych zakładów będziemy na minus 1 jednostkę. Jednak grając tak samo, tyle ze szukając zawsze najlepszych kursów powiedzmy, że nasza średnia kursów wzrośnie do 1.70. Wtedy trafiając 60% tych meczów jesteśmy 2 jednostki na plus. Jak można łatwo zauważyć samo dobieranie najlepszych kursów daje nam już zysk zamiast straty tylko dla 100 meczy. Wyobraźmy sobie jaki będzie nasz zysk w porównaniu do strat jeśli obstawimy nie 100 ale 1000 meczów?

Zobacz też  Handicapy azjatyckie

W końcu bukmacherka to nie jeden ani dwa mecze, tylko setki, a dla kogoś kto typuje wiele lat nawet tysiące. Łatwo to sobie policzyć jeśli naszą jednostka jest 100 złotych. Na 100 postawionych meczów będzie to oznaczało dla nas zysk 200 złotych lub stratę 100 złotych.

Im większa Stawka i im więcej postawionych przez nas meczów tym większy będzie zysk lub strata. Jeśli gramy po 1000 złotych i postawimy przez jakiś okres czasu 1000 meczów, to nasz zysk przy podanych wyżej średnich kursach i średniej trafień może wynieść 20 tys złotych, a nasza strata 10 tysięcy tylko dlatego, że poświęciliśmy troszkę więcej czasu na szukanie najlepszego kursu.

Uczulamy więc Was na to, abyście zawsze szukali najlepszych przeliczników. Traktujcie to tak jak byście oszczędzali szukając najlepszej ceny jakiegoś telewizora czy pralki chodząc po różnych sklepach i pamiętajcie, że granie za najlepsze kursy, to to, co odróżnia wygranych od przegranych.

Zarządzanie kapitałem

To chyba najważniejszy czynnik w sportowej inwestycji. Prawda jest taka, że bukmacherka to nie sprint tylko maraton i odpowiednie dobieranie stawek jest tutaj bardzo ważne, a nawet najważniejsze. Jeśli nie Potrafisz tego zrozumieć i chcesz szybko zostać milionerem to zajmij się lepiej hodowlą jedwabników lub zbieraniem trzciny cukrowej, bo bukmacherka to nie biznes dla Ciebie. Jeśli jednak Potrafisz to zrozumieć, to czytaj dalej.

Dobieranie stawek nie jest wcale takie trudne, trudniejsza jest samodyscyplina i trzymanie się planu. Dobre zarządzanie kapitałem polega na tym, aby ustalić sobie maksymalna stawkę na zakład, która będzie pomiędzy 3-5 procent naszego kapitału.

Wiele błędów graczy to np. wmawianie sobie:

  • dziś czuje się „pewnie” więc postawie więcej
  • mam dobra passę więc i dziś wygram.
  • wczoraj przegrałem, to dziś zagram za dużo więcej i się odegram
  • dostałem trochę pieniędzy wiec zagram za więcej
  • dołożę jeszcze ze dwa pewniaki do kuponu, to będzie wyższa wygrana
Zobacz też  “Pewniaki” czyli pewne typy bukmacherskie. Prawda czy mit?

Takie błędy popełnia przeciętny gracz. Profesjonalista z góry wie jaka jest jego maksymalna Stawka i nie kieruje się emocjami. Dlatego ważna jest tutaj samodyscyplina. Nałogowy gracz nie Potrafi się powstrzymać, a jego Stawkami rządzą emocje i tak się zaczynają pożyczki, długi i poważne problemy hazardzisty.Trzeba też pamiętać, że nasz kapitał to pieniądze przeznaczone na grę i nic innego! Nie wliczajmy w to pieniędzy przeznaczonych na rachunki czy jedzenie i nigdy nie pożyczajmy od nikogo na hazard. Powinna to być taka kwota, którą jeśli stracilibyśmy, nie będzie miała wpływu na nasze życie.Jak już mamy ustalony swój kapitał, to policzmy jaka maksymalna stawkę możemy dać na mecz. Jeśli nasza maksymalna Stawka wynosi 100 zł to nasz kapitał powinien być około 20 razy większy czyli 2000 zł. Pamiętajmy, że bukmacherka to hazard. Zdarzają się pewne i pewniejsze mecze, ale tak naprawdę w sporcie wszystko się może zdarzyć. My możemy wam tylko pomoc typować wybierając odpowiednie mecze, ale zarządzanie kapitałem i granie za najwyższe kursy to już wasza odpowiedzialność. Jeśli uda wam się połączyć wszystkie te czynniki to osiągniecie sukces.

MLB Cappers Team
źródło: www.mlbcappers.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Our partners : https://bookiefreebetting.com/