Akltualności

Zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie 

Zakłady Bukmacherskie są rodzajem zakładów losowych, których przedmiotem jest wynik wydarzenia sportowego.  Wygrana w zakładzie zależy od rezultatu spotkania lub zawodów, które są przedmiotem zakładu.


Wprowadzenie

Wygrana jest pochodną obstawianej kwoty oraz kursu ustalonego przez bukmachera dla danego wyniku. Kurs jest ustalany w chwili zawierania zakładu. W przypadku punktów bukmacherskich  stacjonarnych, grający zawiera zakład poprzez typowanie wyniku, akceptację kursu ustalonego przez zakład bukmacherski oraz opłacenie zakładu. W przypadku legalnych zakładów bukmacherskich online, grający musi najpierw dokonać rejestracji, następnie dokonać przelewu internetowego na tzw. depozyt i po zasileniu swojego stanu konta gracza, można dokonywać dowolnych zakładów.


Obstawiaj tylko legalnie u polskich bukmacherów

Obstawiaj legalnie zakłady bukmacherskie w działających w Polsce firmach bukmacherskich – najpopularniejsze z nich to: Totolotek, STS, Fortuna, Milenium, forBet, LVbet, Etoto. Legalne zakłady bukmacherskie online umożliwiają zawierania zakładów przez Internet . Z uwagi na wprowadzenie Ustawy o grach hazardowych zagraniczne witryny bukmacherskie przestają udostępniać ofertę zakładów użytkownikom z Polski.  Od wypłaty wygranych w zakładach bukmacherskich pobierany jest zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 12%.


Oferta, co obstawiać ?

Oferta zakładów bukmacherskich obejmuje wiele możliwości zakładania się o dane wydarzenie sportowe. Zakłady takie dzielimy na proste np. prawidłowe wytypowanie zwycięstwa jednego zawodnika lub drużyny albo remisu.  Zakłady mogą być bardziej szczegółowe – np. w piłce nożnej można: wytypować dokładny wynik  meczu, wynik po połowie meczu, liczbę zdobytych bramek. Innym rodzajem zakładów bukmacherskich są handicapy, w których jedna z drużyn otrzymuje określoną liczbę dodatkowych punktów. Dużą popularnością cieszą się również zakłady akumulacyjne, które traktują zawarcie kilku oddzielnych zakładów jako jednego. Taki zakład wygrywa się tylko wtedy, gdy wszystkie pojedyncze zakłady wygrywają. Wygrana jest teoretycznie trudniejsza do osiągnięcia ale jej wysokość jest dużo wyższa, gdyż kursy poszczególnych zakładów pojedynczych mnoży się przez siebie. Istnieją również tzw. bezpieczne zakłady, pozwalające uniknąć straty w przypadku jednego błędu na kuponie. Chęć zawarcia bezpiecznego zakładu należy zgłosić w momencie zawarcia – nie ponosi się z tego tytułu dodatkowych kosztów, ale trzeba spełnić określone wymagania dotyczące wysokości stawki, kursu kuponu oraz kursu zakładu. W przypadku jednego błędu wygrana stanowi dziesięciokrotność stawki, co jest niemożliwe w przypadku zwykłego zakładu.


Zakłady pozasportowe

Nie samym sportem człowiek żyje i dlatego zakłady bukmacherskie mogą dotyczyć również wydarzeń kulturalnych np. zwycięstwa na Gali Oskarowej


Bonusy

Wiele firm bukmacherskich okresowo wprowadza do swoje oferty zakładów dodatkowe bonusy np. za wpłatę depozytu w wysokości 200 PLN dostajemy dodatkowo 25 PLN na darmowe zakłady. Zdarzają się również promocje skierowane do konkretnego odbiorcy np. 6% więcej wypłaty wygranej dla grających na urządzeniach mobilnych, lub promocje dla konkretnych dni „dziś wypłaty bez pobierania podatku”.


Zapewnione emocje

Bez względu na formę zawierania zakładów bukmacherskich – czy to tradycyjne, czy też internetowe – zapewniają grającym wielkie emocje związane z wynikami rozgrywek.

Zakłady bukmacherskie