Dlaczego warto wybierać bukmacherów którzy znajdują się na obstawiajlegalnie.pl, ponieważ w 2017 roku weszła w życie nowa ustawa hazardowa która wprowadziła wysokie kary sięgające 3 mln PLN za granie u bukmacherów, którzy nie posiadają odpowiednich zgód/licencji.

Nowa ustawa hazardowa została przyjęta przez Sejm RP 15.12.2016. Prezydent podpisał ją 28.12.2016. Jej zapisy obowiązują od 1.04.2017 (oraz część 1.07.2017).

Wraz z wejściem w życie nowej ustawy hazardowej działalność bukmacherów w Polsce została dość mocno ograniczona. Bukmacherzy którzy chcą prowadzić działalność w Polsce muszą posiadać odpowiednie zezwolenie nadawane przez Ministra Finansów. Firmy które takich zezwoleń nie otrzymali najpóźniej do 1 lipca 2017 roku powinny opuścić polski rynek a graczom z Polski uniemożliwić tym samym korzystanie z ich usług. Jest to niemal równoznaczne z blokowań stron takich operatorów. Najciekawszy jest zapis dotyczący udziału w nielegalnych zakładach przez graczy, otóż muszą się oni liczyć z grzywną wynoszącą do 120 stawek dziennych oraz kary pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tych kar jednocześnie !
 W 2017 roku stawka dzienna wynieść może od 66,66 zł do 26 664 zł, zatem na gracza może zostać nałożona kara pieniężna w wysokości nawet 3 199 680 zł.

Najciekawsze punkty z nowej ustawy

  • Monopolem państwa zostały objęte wszystkie gry hazardowe i poker prowadzony przez Internet ( licencja ) 
  • Automaty znajdujące się po za kasynem będą musiały należeć do spółki skarbu Państwa 
  • Możliwość sprawdzenia legalności danego bukmachera – koncesja wydawana przez Urząd Celny 
  • Rejestr domen nieposiadających zgody na prowadzenie biznesu w Polsce 
  • Blokowanie domen firm działających bez licencji   

Konsekwencją ustawy jest to, że z Polski póki co wycofali się dobrze znani polskim graczom bukmacherzy miedzy innymi bet365, 10bet czy bwin. Oficjalne stanowisko tych firm nie jest znane ale zapewne w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się ich powrotu.
Od wejścia w życie ustawy interesują nas tylko firmy działające legalnie – a wybór jest niemały.

Brzmienie paragrafu

Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

Ostrzeżenie o ryzyku dla graczy

Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich:
  • nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; 
  • nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; 
  • zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; 
  • nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; 
  • grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki. 

Symptomy uzależnienia od hazardu mogą się ujawnić m.in. poprzez: silną i trudną do odparcia chęć zagrania, utratę kontroli na ilością czasu i pieniędzy przeznaczanymi na grę, poczuciem winy związanym z uczestniczeniem w grze, wydawaniem większej części lub wszystkich pieniędzy na grę, pożyczaniem pieniędzy w celach przeznaczenia pożyczki na uczestnictwo w grach hazardowych, traktowaniem gry jako ucieczki od pozostałych problemów życiowych, utratę zainteresowania rodziną, znajomymi lub innymi rozrywkami.
Ustawa
5 (100%) 1 vote