Serie A może zakończyć sezon przed czasem. Tylko komu wręczyć mistrzostwo?

Obecnie wymagamy od obywateli dużych poświęceń w życiu codziennym. Dlatego tym bardziej nie ma sensu narażać zdrowia piłkarzy, sędziów, trenerów i kibiców. W ich interesie wnoszę o czasowe zawieszenie rozgrywek piłkarskich – mówił ostatnio Vincenzo Spadafora, minister sportu we Włoszech. Publicznie poparł on wniosek związku zawodowego piłkarzy o zawieszenie rozgrywek do czasu, aż sytuacja z koronawirusem się uspokoi.

SERIE A MOŻE ZOSTAĆ ODWOŁANA


Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów
Bonus bez depozytu 29 PLN – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Bonus 3100 PLN (kod: nieryzykuj100) + gra bez podatku – Betfan
Bonus 2000 PLN na start – iforbet.pl

Na razie niewiele wskazuje na to, by tak się miało stać. Kolejki są przenoszone na określone albo nawet nieokreślone terminy. Do zupełnie niezrozumiałego zdarzenia doszło przed meczem Parma – SPAL. Sędzia Luca Pairetto tuż przed pierwszym gwizdkiem zalecił piłkarzom zejście do szatni na piętnaście minut, jakby to miało cokolwiek zmienić. Wydawało się, że to spotkanie zostanie odwołane, ale finalnie odbyło się ponad godzinę później. Goście finalnie wygrali 1:0 po bramce z rzutu karnego, którą zdobył Andrea Petagna. Ale nie to było w tym wszystkim najważniejsze.

We Włoszech na wielu poziomach ostatnio panuje chaos. Teraz jest obecny również na stadionach. Koronawirus, który do tej pory dominował w Chinach, ostro zaatakował kraj z Półwyspu Apenińskiego. Około 10000 osób jest zakażonych, z czego blisko 500 już zmarło. Na oddziałach intensywnej terapii kończą się miejsca, panika jest wszechobecna. Dlatego też  Spadafora pragnie, by nie narażać także zawodowych piłkarzy. 

– Nie chcemy produkować dla kogoś rozrywki, jednocześnie narażając własne zdrowie. Kocham futbol jeszcze bardziej niż wy, ale podróżowanie na mecze czy trenowanie, to styczność ze środowiskiem narażonym na zarażenie wirusem. Boję się o zdrowie mojej rodziny, która mieszka w Lombardii, a także swoje, bo nie wiemy, co może się dalej dziać – stwierdził ostatnio Mario Balotelli. To właśnie w Lombardii odnotowano najwięcej przypadków zarażenia koronawirusem.

Zobacz też  Zapowiedź : RB Lipsk czy fantastyczna Hertha?

JUVENTUS MA NAJWIĘKSZE SZANSE NA MISTRZOSTWO

Włoski rząd poważnie zastanawia się nad tym, by na miesiąc zawiesić wszystkie wydarzenia sportowe mające miejsce w całym kraju. To mogłoby oznaczać przedwczesne zakończenie rozgrywek Serie A, bowiem w roku, w którym ma się odbyć Euro 2020, nie dadzą rady rozegrać zaległych kolejek. Nie wiadomo też, czy taka kwarantanna nie przedłużyłaby się o kolejne miesiące oraz czy Mistrzostwa Europy nie zostaną odwołanie. Już spekuluje się o tym, że miałyby się odbyć w 2021 roku.Taki scenariusz oznaczałby, że tabela Serie A na koniec sezonu będzie wyglądała albo tak, jak teraz (mało prawdopodobne) lub obowiązywać będą wyniki rundy jesiennej (bardziej prawdopodobne). Istnieje też inne rozwiązanie: nie będzie ani mistrza, ani spadkowiczów. Wszystkie opcje powodują, że znajdą się zarówno wygrani takiego stanu rzeczy, jak i przegrani. Tak czy inaczej, co by się nie działo, Juventus ma największe szanse na mistrzostwo, bo aktualnie jest liderem i po rundzie również prowadził. Analitycy BETFAN, legalnego polskiego bukmachera dają im na to blisko 70 procent szans.

Related Posts
LV BET – bonus do 1000 zł przy kolejnej wpłacie

Właśnie tak zaczyna się Lato 2020 w LV BET! BONUSEM DO 1000 PLN! Dokonaj depozytu, odbierz swój bonus i graj Read more

BETFAN – rekordowa wygrana czyli 274 570 zł

Nie grasz, nie wygrasz – tak brzmi motto BETFAN. Jeden z graczy tego legalnego polskiego bukmachera czerpie z niego garściami. Read more

Bayern czy Bayer? Lewy czy Havertz? Zapowiedź Bayern – Leverkusen

Bayer Leverkusen – Bayern Monachium to najciekawiej zapowiadające się spotkanie 30. kolejki Bundesligi. „Aptekarze” ciągle walczą o miejsce w TOP Read more

Dodaj komentarz