Akltualności

Pierwsze mecze rundy rewanżowej Ligii Mistrzów już za nami

Petrodolary nie pomogły Paryżowi

Podopieczni U. Emery, we wtorek 6 marca, podejmowali na własnym stadionie w Paryżu, drużynę prowadzoną przez niegdyś lidera reprezentacji Francji, a obecnie trenera, Realu Madryt. Pierwsza połowa, 1/8 rewanżowego spotkania, była bardzo wyrównana. Za równo goście, jak i gospodarze dochodzi do sytuacji bramkowych, jednak świetna postawa obu goalkeeperów ustawiła remisowy wynik po pierwszy 45. minutach. W drugiej połowie inicjatywę objęli goście. Zaciętość graczy Realu na boisku zaowocowała trafieniem gwiazdy drużyny z Hiszpanii, Cristiano Ronaldo, który po strzale głowa ustanowił wynik w 51.minucie na 0:1. W 66. minucie po obejrzeniu drugiej żółtej kartki, zawodnik Paris Saint Germain Marco Verratti, został odesłany do szatni. Jednak zaledwie pięć minut później po zamieszaniu w polu karnym, piłka odbita od Edisona Cavani’ego znalazła się w bramce, co ponownie otworzyło wynik spotkania. Ostatecznie w 80. minucie wynik na 1:2 ustawił, reprezentant Brazylii, Casemiro. W wyniku zwycięstwa Realu Madryt 3:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, zawodnicy zapewnili sobie awans do ćwierćfinałów LM. Jest to pierwsza wygrana drużyny ze stolicy Hiszpanii na stadionie Parc des Princes.

Liverpool bez zbędnego wysiłku w kolejnej rundzie

W równorzędnym czasie drużyna Liverpool’u przed własną publicznością, po raz drugi, podejmowała drużynę z Portugalii, FC Porto. Dużą niespodzianką był wynik pierwszego spotkania, który ostatecznie zakończył rywalizację, odbywającą się na stadionie w Portugalii, różnicą aż pięciu bramek, dającą rezultat 0:5. Podopieczni Sergio Conceicao mieli bardzo trudne zadanie w meczu rewanżowym, a awans do 1/4 finału był prawie niemożliwy. Pomimo przewagi celności strzałów drużyny z Anglii, spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem, co stanowiło promocję drużyny niemieckiego szkoleniowca, Jürgen’a Klopp’a, do dalszej części rozgrywek.

Man City nie rzuci wszystkich sił na rewanż

Już w środę, dnia 7 marca, o godzinie 20:45, Manchester City będzie podejmować, w spotkaniu rewanżowym, szwajcarski FC Basel. Pierwsze spotkanie, które odbywało się na St. Jakob-Park, zakończyło się wynikiem 0:4 dla gości. W ten sam dzień drużyna Juventusu podejmować będzie drużynę z Premier League, Tottenham. Spotkanie rozegranie zostanie w Wielkiej Brytanii. Pierwsze zmagania drużyn zakończone zostały remisem 2:2.

Za tydzień kolejne emocje

To nie koniec emocji z Ligą Mistrzów  w najbliższym czasie, gdyż już za tydzień rywalizować będą kolejne europejskie kluby. We wtorek, 13 marca, na własnym stadionie AS Roma zmierzy się z Szachtarem Donieck ( wynik pierwszego spotkania to 2:1 dla Szachtar’u ). Natomiast prowadzony przez Portugalczyka, Jose Mourinho, Manchester United podejmie hiszpańską Sevillę.
W środę emocje zapewnią hiszpańska Barcelona, która na Camp Nou będzie walczyć o awans z drużyną z Premier League – Chelsea Londyn. Londyńczycy w pierwszym spotkaniu zremisowali z Blaugraną 1:1, po trafieniach Messiego oraz Williana. W tym samym czasie, prowadzony przez Jupp ‘a Heynckes’a, Bayern Monachium podejmować będzie turecki Besiktas.