fbpx
Wiedza bukmacherska

“Pewniaki” czyli pewne typy bukmacherskie. Prawda czy mit?

“Pewniaki” czyli pewne typy bukmacherskie. Prawda czy mit? Sprawdź czym są, czy rzeczywiście istnieją naprawdę i co trzeba o nich wiedzieć!

Pewniaki, czyli pewne kursy, które według wielu teorii z pewnością muszą się sprawdzić i są typami bez ryzyka to jeden z najczęściej komentowanych tematów zakładów bukmacherskich. Wiele mitów oraz legend czy zachowań, które urosły wokół pewniaków sprawia, że wiele osób nie wie do końca, czym są lub odbiera je w nieco inny sposób, niż powinny w rzeczywistości. W tym tekście prezentujemy wszystkie najważniejsze kwestie związane z pewnymi typami, odpowiadamy czym są, jak działają, czy rzeczywiście są to pewne wskazania oraz jak możemy je pozyskiwać, aby zwiększać swoje szanse na wygraną u bukmachera.


Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów
Zakład bez ryzyka - zwrot 50 zł na konto głowne, freebet 200 PLN na start - Betcris
Bonus bez depozytu 29 PLN – www.sts.pl
Bonusy 3333 zł + Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Pakiet powitalny do 2500 zł od Noblebet - NobleBet
600 zł ZAKŁAD BEZ RYYZKA + 1000 zł przy drugim depozycie – Betfan
Bonus 2200 PLN na start i 14 dni gry bez podatku! – iforbet.pl
Wpłać 100 zł, graj za 300 - etoto
Nawet 600 zł na start - eWinner
Cashback 50% do 500 zł na start - Fuksiarz
Zwrot za pierwszy zakład do 600 PLN - Fortuna
Odbierz 500 zł cashbacku od PzBuk - PzBuk
Legendarna oferta na start - 1500 zł - Superbet
100% bonusu od depozytu do 500 zł - Totolotek


Czym są pewniaki?

Popularne “pewniaki” to pewne typy bukmacherskie, które mają sprawdzić się teoretycznie w 100%. Dotyczą one sytuacji, w których dana drużyna nie ma najmniejszych szans na pokonanie rywala, a dany wynik musi zakończyć się zwycięstwem faworyta. Kursy pewniaków są bardzo niskie i znajdują się w przedziale od 1, 1 do ok. 1, 5. Najlepszym przykładem pewniaków są spotkania największych drużyn piłkarskich takich jak FC Barcelona czy Real Madryt z drużynami 3 cio ligowymi. Bardzo często występują również w tenisie, gdy gracz rozstawiony z numerem 1 gra z graczem z dziką karta lub najgorszym graczem w stawce całego turnieju. Pewniaki zdarzają się w każdej dyscyplinie a ich miano noszą jedynie spotkania, które teoretycznie muszą zakończyć się określonym wynikiem np. wygraną danej drużyny czy gracza. Im niższy kurs, tym większe prawdopodobieństwo, że dany gracz wygra. Najniższe kursy np. w 80 minucie meczów, kiedy mistrz kraju prowadzi 4:0 z beniaminkiem, wynosić mogą nawet 1, 05 na zwycięstwo mistrza kraju.

Zobacz też  Co to jest progresja?

Czy pewniaki rzeczywiście istnieją i są 100% wskazaniem?

Pewniaki rzeczywiście istnieją, ale nie są to 100% wskazania i gwarancją na wypadnięcie danego wyniku. Pewne typy należy rozpatrywać w kategorii np. meczów czy wydarzeń, które z bardzo dużym prawdopodobieństwem zakończą się danym wynikiem. Pewniaki nie są 100% wskazaniem i gwarancją, gdyż w sporcie zdarzyć się może bardzo dużo — z porażką lidera na czele. Popularne pewniaki nie są zatem gwarancją na wygranie danego kuponu czy meczu a jedynie wskazaniem sytuacji, w której istnieje niezwykle duże prawdopodobieństwo na zwycięstwo danej drużyny, czy gracza. Najlepszym przykładem tego, że pewniaki są jedynie mocnymi wskazanymi, były porażki FC Barcelony z drużynami z 2-3 ligi, nokauty w boksie i sensacyjni zwycięzcy czy awarie bolidu w trakcie wyścigu oraz porażka faworyta. Pewne typy dają zatem bardzo duże prawdopodobieństwo zwycięstwa lub zaistnienia danej opcji, ale nie są gwarancją, że tak się stanie.

Jak wykorzystać je w grze?

Jeśli wiemy już, czym są pewniaki i na jakiej zasadzie funkcjonują — istnieje kilka sposobów na to, aby wykorzystać je w swojej grze. Jeśli odpowiednio będziemy nimi zarządzali i wykorzystywali do obstawiania wyników. Możemy zwiększyć swoje prawdopodobieństwo na wygraną oraz zminimalizować ryzyko porażki. Istnieje wiele taktyk, które opierają się na obstawianiu pewniaków. Niektóre z nich wykorzystują tylko najbardziej pewne sytuacje o kursach np. 1, 2 a inne typy o kursach nawet np. do 1, 5. Pewne typy możemy wykorzystać np. na kuponie zbiorczym, gdzie musimy obstawić kilka prawidłowych wyników. Zaniżają one średnią kursu, ale tym samym zwiększają nasze szanse na wygraną. Popularnych pewniaków możemy używać np. do obracania bonusami czy depozytem. W sytuacji, gdy korzystaliśmy np. z depozytu od wpłaty i musimy np. 3 krotnie obrócić środkami przed ich wypłatą, takie rozwiązanie będzie najbezpieczniejsze. Jeśli nie ma limitu, warto stawiać na najniższe kursy. Przeważnie jednak istnieje limit ok. 1, 5 czy 1, 7, po jakim należy postawić takie pieniądze. Warto wtedy wyszukiwać pewniaków, które są niedoszacowanymi kursami lub gdy kursy pewniaków nie zostały jeszcze skorygowane np. po wiadomości kontuzji lidera zespołu czy oświadczenia trenera o grze 2 składem. Bardzo korzystną taktyką może być również obstawianie jedynie pewnych wyników. Choć ich kurs nie jest duży, odpowiednio wybierając zdarzenia polecane przez profesjonalistów, przy dużym odsetku zwycięstw, możemy liczyć na zysk przy bezpiecznym trybie gry. Obstawiając pewniaki, nie powinniśmy nigdy stawić całego budżetu, a jedynie taką część, której przegranie nie spowoduje u nas bankructwa. To bardzo częsta pokusa, aby postawić bardzo wysoką sumę, ale należy bezwzględnie uważać na ten element.

Zobacz też  Yield, czyli obiektywny wskaźnik umiejętności każdego typera

Jak możemy je pozyskiwać?

Pewne typy to bardzo atrakcyjne wskazania, gdyż z dużym prawdopodobieństwem podpowiadają nam, kto wygra dane spotkanie. Istnieje kilka miejsc, w których możemy pozyskiwać takie pewne typy. Plusem pewniaków jest to, że są one szeroko znane i w większości przypadków będziemy mogli poznać takie typy za darmo. Z pewnością będą to strony tematyczne o zakładach sportowych, fora internetowe czy grupy na Facebooku. Dyskusja graczy czy wskazania typerów z pewniakami są udostępniane przeważnie publicznie, a my możemy porównać kilka miejsc i wybrać te spotkania, które według większości graczy zakończą się danym wynikiem.

Bardzo ciekawym sposobem pozyskiwania pewniaków są płatne typy od doświadczonych graczy. Jeśli posiadamy pewne środki i chcemy je zainwestować, możemy wykupić np. dostęp do płatnych typów na zagranicznych serwisach. Pewniaki obecne w takich miejscach nie będą prostym wskazaniem wygranej FC Barcelony, które może wystosować każdy gracz, a będą wynikiem specjalistycznej wiedzy. Profesjonalni typerzy bardzo często mają dostęp do wiedzy, która nie jest publiczna np. kontuzji w zespole czy sytuacji w danej dyscyplinie i mogą w ten sposób podpowiadać które wydarzenia będą pewniakami.

Czy warto grać “pewniaki”?

Odpowiedź na to pytanie, jest twierdząca, ale z zaznaczeniem, że nie wolno traktować ich jako wskazanie, które sprawdzi się w 100%. Zdecydowanie można opierać się na takich wskazaniach czy wykorzystywać je w swojej strategii gry. Należy jednak zawsze brać pod uwagę, że coś może pójść nie tak w trakcie meczu, a lider może przegrać. Pewne typy są bezpiecznym elementem w tak ryzykownej grze, jaką są zakłady bukmacherskie i w bardzo efektywny sposób mogą obniżać ryzyko. Wiele osób z powodzeniem opiera również swoją grę na pewniakach, co daje im niski, ale regularny zarobek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Our partners : https://bookiefreebetting.com/