Akltualności

Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2018

Jeden krok od awansu 

Polacy świetnie rozpoczęli Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2018, które odbywają się we Włoszech i Bułgarii. Najpierw, podopieczni Vital’a Heynen’a przeszli, jak burza przez pierwszą rundę, gładko ogrywając reprezentacje Iranu, Bułgarii, Finlandii, Kuby oraz Portoryko. Polacy byli zdecydowanymi faworytami w każdym z tych spotkań, więc każde inne rozwiązanie, jak awans z pierwszego miejsca byłoby uznane za niespodziankę.

W drugiej rundzie Polska spotka się w pierwszym meczu z reprezentacją Argentyny. Polacy w tym starciu, również będą zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa, dzięki czemu będą mogli zapewnić sobie awans do kolejnej rundy. Mecz odbędzie się w piątek o 19:40 a transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć na TVP 1 oraz TVP Sport.

Sytuacja w innych grupach

Turniej nie przyniósł do tej pory większych niespodzianek. Sytuacja w grupach po pierwszej rundzie grupowej ukształtowała się wedle przypuszczeń kibiców i bukmacherów. Za największą sensację można uznać niespodziewaną porażkę Brazylii z Holendrami, która nie przeszkodziła jednak Canarinhos zająć pierwszego miejsca w grupie. Na uwagę zasługuje również rozczarowująca postawa Francuzów, którzy spisują się poniżej oczekiwań. Trójkolorowi zakończyli pierwszą fazę turnieju z dwoma porażkami. O ile przegrana po pięciu setach z Brazylijczykami nie była traktowana jako sensacja to porażka z Holandią jest nie lada zaskoczeniem.

Trzecia faza grupowa

Polakom pozostały do rozegrania jeszcze 3 spotkania (z Argentyną, Serbią oraz Francją). O ile mecz z Argentyńczykami powinien być tylko solidnym przetarciem to mecze z Serbią i Francją pokażą faktyczną wartość naszej drużyny. Do trzeciej rundy awansują najlepsze drużyny z drugiej rundy oraz dwie reprezentacje z najlepszym bilansem. Sześć drużyn zostanie podzielona na 2 grupy po trzy drużyny z, których dwie awansują do półfinałów.

W tej chwili sytuacja kształtuje się w taki sposób, że z całą pewnością możemy uznać, iż w grupie potencjalnych rywali Polaków będą pewnie grający Włosi, którzy jak dotąd stracili najmniej setów w całym turnieju , Brazylijczycy oraz reprezentacja USA. Resztę drużyn czeka ciężka walka o awans.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w naszej grupie, pomiędzy Serbami a Francuzami. Mecz pomiędzy tymi drużynami prawdopodobnie zadecyduje o tym, która z drużyn będzie liczyła się w klasyfikacji drużyn z drugiego miejsca.

Dużo będzie się działo, również w spotkaniu świetnie spisujących się Holendrów z faworyzowanymi Rosjanami. W tej chwili Rosjanie mają jeden punkt mniej więc bezpośrednie zwycięstwo Holendrów mogłoby dać im awans kosztem Rosjan, co byłoby nie lada niespodzianką.

Kolejne mecze Polaków

Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was paczkę Typów
Powodzenia!
Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2018
5 (100%) 1 vote