Akltualności

Liga mistrzów: Bayern Monachium vs Real Madryt

Dzisiaj czeka nas kolejny mecz półfinału Ligi Mistrzów Bayern Monachium zmierzy się z Realem Madryt. Pojedynek tych dwóch drużyn będzie nie zwykle emocjonujący. Przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze od dawna mówi się ewentualnych przenosinach Roberta Lewandowskiego do Realu. Więc kiedy jak nie w bezpośrednim starciu pokazać się z najlepszej strony nowemu pracodawcy. Robert już raz udowodnił, że umie strzelać Realowi wrzucając im 4 bramki, gdy grał jeszcze w Borussia Dortmund. Dokładnie wczoraj minęło 5 lat od tego wydarzenia, warto wiec przypomnieć się kibicom Realu Madryt z dobrej strony.


Kolejny powód to bezpośredni pojedynek CR7 kontra RL9 czyli dwa symbole, które od kilku lat rywalizują o Złotego Buta czy Złotą Piłkę. W tej rywalizacji nieprzerwanie od kilku lat górą jest Ronaldo, ale kiedy  jak nie teraz, jak nie w tym sezonie, Lewy miałby pokazać swoją wyższość. W sezonie którym przypadają również finały Mistrzostw Świata.


Robert potrzebował w ostatnim czasie odpoczynku, ewidentnie brakowało mu świeżości, polotu, był w ostatnich meczach jak by trochę nie obecny. Jupp Heynckes dawał Polakowi odpoczywać w ostatnich meczach widząc co się dzieje. Odwrotna sytuacja jest z Cristiano Ronaldo, który po słabym początku sezonu teraz gra fenomenalnie jego gol z przewrotki, czy bezbłędnie wykonany karny z Juventusem pokazuję dlaczego dwukrotnie z rzędu wygrywał plebiscyt na najlepszego piłkarza globu.


Bardzo jestem ciekaw tego spotkania, choć nie liczę na choćby zbliżoną liczbę bramek jak we wczorajszym spotkaniu Liverpoolu z Romą.

Liga mistrzów: Bayern Monachium vs Real Madryt