Jednoręki bandyta

Gry hazardowe istniały od wieków. Pochodzenie większości z nich nie jest znane, wiemy jednak, że najbardziej popularna gra została wynaleziona w Stanach
Zjednoczonych. Pierwszy „jednoręki bandyta” (czy – używajac angielskiej terminologii – „slot machine”) został skonstruowany przez Charlesa Feya w roku 1887 w San Francisco.

Przed wynalazkiem Feya istniały jednak także inne maszyny do gier, których działanie oparte było na szczęśliwym trafie. Większość z tych urzadzef pozwalała graczom wygrać papierosy lub darmowe drinki, jeśli udało im się wylosować odpowiednia kombinację. Różniły się one jednak od tego, co dzisiaj potocznie nazywamy „jednorękim bandyta”.


Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów
Bonus bez depozytu 29 PLN – www.sts.pl
Bonusy 3333 zł + Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Bonus 1650 zł od Noblebet + graj 30 dni bez podatku - NobleBet
Bonus 3000 PLN bonus + 600 zł ZAKŁAD BEZ RYYZKA + gra bez podatku – Betfan
Bonus 2200 PLN na start i 14 dni gry bez podatku! – iforbet.pl

Urzadzenie Feya różniło się od innych tym, że wypłacało żetony. Maszyna wyposażona była w trzy rolki. Na każdej z nich namalowane były rozmaite symbole: podkowy, piki, kara oraz dzwonki. Jeśli po wrzuceniu monety i pociagnięciu dewigni wszystkie trzy rolki pokazały dzwonek – gracz wygrywał nagrodę. Stad też popularnie nazywano to urzadzenie właśnie Dzwonkiem.

Od czasu pojawienia się maszyn Feya konstrukcja „jednorękiego bandyty” oparta na trzech rolkach stała się standardem. Mimo że w wielu stanach maszyny tego typu były zakazane, ich popularność wśród Amerykanów stale rosła. W roku 1940 Bugsy Siegal ustawił pierwsze automaty w kasynie Flamingo w Las Vegas – miały zapewnić rozrywkę żonom i dziewczynom graczy kasynowych. Jednak nikt, nawet Charles Fey, nigdy nie przypuszczał, że pojawienie się „jednorękiego bandyty” zmieni świat hazardu.

Zobacz też  Backgammon ( Tryktrak ) - zasady gry

Automaty losowe sa najpopularniejszym rodzajem rozrywki w dzisiejszych kasynach. W każdym kasynie stoi co najmniej kilkanaście, różnych rodzajów „jednorękich bandytów”. Sa bardzo proste w obsłudze, ale można w nich wygrać sporo pieniędzy. Szczególnie w maszynach progresywnych, gdzie gracze sa w stanie zdobyć duża wygrana poprzez tzw. jackpota, czyli pulę, do której trafiaja przegrane graczy. Jeden szczęśliwy gracz może trafić właśnie jackpota. Wygrane takie sa często bardzo wysokie, dochodza do 1 mln dolarów.

Dodaj komentarz