Akltualności

Finał Ligi Mistrzów najbardziej utytułowanych

Utytułowani…  Finał Ligi Mistrzów 

Już jutro o 20:45 w Kijowie rozegrany zostanie finał Ligi Mistrzów. Zmierzą się dwa kluby z najbardziej utytułowanych,  pięciokrotny zdobywca Ligi Mistrzów Liverpool z dwunastokrotnym zdobywcą tego trofeum Realem Madryt.


Ostatnie lata zdecydowanie należały do drużyny „Zizou”. Wygrał on z Realem już dwa finały Ligi Mistrzów od kiedy został jego trenerem w styczniu 2016 roku. Może to być jego trzecia wygrana z rzędu. Przypomnieć należy przy tej okazji, że Zidane zdobywał również Ligę Mistrzów, jako piłkarz Realu Madryt w 2002 roku. Zaledwie trzy lata po tym wydarzeniu ostatni triumf w LM święcił Liverpool z Jerzym Dudkiem w składzie.


Czego możemy się spodziewać ?

Odkąd w 2015 roku Liverpool wziął pod swoje skrzydła Jurgen Klopp zespół ten robi nieustanne postępy. Grają widowiskowo strzelając z sezonu na sezon coraz więcej bramek, w tym sezonie w Premier League nazbierali ich w sumie 84, więcej miało tylko City. Kibice THE REDS doczekali się również króla strzelców obecnego sezonu którym został piłkarz niezwykły, nieprzeciętny, nietuzinkowy Mohamed Salah. Piłkarz, którego po półfinale tegorocznych rozgrywek LM zna już cały świat, a każdy klub marzy, aby posiadać go w sowich szeregach.Real jak co sezon bezlitośnie nawbijał bramek swoim rywalom w LaLiga w tym roku było ich 94, lepsza tylko o 5 bramek była Barca i mimo pogoni CR7 za Messim ostatecznie zajął on drugie miejsce w klasyfikacji strzelców w Primera Division.


Strzelcy Ligi Mistrzów

O wiele ciekawiej kształtuje się jednak  klasyfikacja strzelecka w Lidze Mistrzów. Prowadzi Ronaldo z piętnastoma bramkami, a zanim jest aż trzech zawodników z Liverpoolu Firmino i Salah mają po dziesięć goli, następnie jest Mane z dziewięcioma trafieniami.  Kolejnym strzelcem w rankingu jest dopiero szesnasty Benzema. 


Tak wiec wydawać by się mogło, że w tym sezonie Liverpool ma lepszy atak od Realu Madryt, ich bramki rozkładają się na większą liczbę graczy, którzy są bardziej nieobliczalni w ataku – przy czym również i w obronie o czym w tym sezonie również mogliśmy się przekonać. Jeśli jednak drużyna Jurgena Kloppa nie popełni kardynalnych błędów w obronie to ma duże szanse aby odnieść w tym meczu zwycięstwo.

O tym jednak kto z kim „pogra” i jakim zakończy się to wynikiem dowiemy się już jutro.  Dodatkowo możemy coś zagrać korzystając z bonusów.


Finał Ligi Mistrzów najbardziej utytułowanych

Finał Ligi Mistrzów najbardziej utytułowanych