fbpx
Wiedza bukmacherska

Czy zakłady pojedyncze są opłacalną strategią?

Zrozumienie strategii pojedynczego zakładu jest podstawą sukcesu w zakładach sportowych.

Bez względu na Twój budżet i tolerancję ryzyka, pojedynczy zakład jest najlepszym sposobem na obstawianie wydarzeń sportowych. Wielozadaniowe zakłady, teasery i rekwizyty mogą być zabawne, ale są one częścią mentalności loteryjnej, próbując postawić małą stawkę i wygrać dużą.


Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów
Zakład bez ryzyka - zwrot 50 zł na konto głowne, freebet 200 PLN na start - Betcris
Bonus bez depozytu 29 PLN – www.sts.pl
Bonusy 3333 zł + Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Pakiet powitalny do 2500 zł od Noblebet - NobleBet
600 zł ZAKŁAD BEZ RYYZKA + 1000 zł przy drugim depozycie – Betfan
Bonus 2200 PLN na start i 14 dni gry bez podatku! – iforbet.pl
Wpłać 100 zł, graj za 300 - etoto
Nawet 600 zł na start - eWinner
Cashback 50% do 500 zł na start - Fuksiarz
Zwrot za pierwszy zakład do 600 PLN - Fortuna
Odbierz 500 zł cashbacku od PzBuk - PzBuk
Legendarna oferta na start - 1500 zł - Superbet
100% bonusu od depozytu do 500 zł - Totolotek


Dla tych, którzy poważnie myślą o osiąganiu zysków, wybieranie odpowiednich gier i obstawianie ich indywidualnie jest sprawdzoną formułą na wygraną.

W tym przewodniku dowiesz się:

  • Definicję zakładu pojedynczego
  • Dlaczego zakłady pojedyncze są tak popularne
  • Strategie maksymalizacji Twojego bankrolla za pomocą zakładów pojedynczych

Co to jest zakład pojedynczy?

Jak sama nazwa wskazuje, zakład pojedynczy jest jednym indywidualnym zakładem na wyniki jednej gry. Często nazywany jest prostym zakładem, jest to proste do zrozumienia. Bierzesz moneyline, spread punktowy lub sumę w jednej grze i to jest zakres całego zakładu.

Jeśli postawisz na Cowboys -7 przeciwko Waszyngtonowi i Dallas wygra 28-20, pokryjesz spread i wygrasz zakład. Jeśli Cowboys wygrają 28-24, nie pokryją spreadu i przegrasz zakład indywidualny. Jeśli suma wynosi 50 i stawiasz na under, to wynik 28-20 czyni Cię zwycięzcą, natomiast rozstrzygnięcie 28-24 sprawia, że zakład pojedynczy jest przegrany.

Zobacz też  “Pewniaki” czyli pewne typy bukmacherskie. Prawda czy mit?

Każda z tych decyzji stanowi pojedynczy zakład.

Czy pojedyncze zakłady nie są nudne?

Lubisz Coca-Colę czy grillowany ser? Nie zmieniły się one od dziesięcioleci. Nie są egzotyczne, ale są proste i satysfakcjonujące.

Matematyka mówi, dlaczego zakłady pojedyncze są mądre. Musisz pokonać sok, aby być opłacalnym. Jeśli każdy Twój zakład jest wyceniony na -110, musisz wygrać 52,4 procent czasu, aby być opłacalnym.

Osiągnięcie takiego wyniku nie jest łatwe, ale nie jest niemożliwe, jeśli wybierzesz swoje miejsca i przemyślisz zakłady.

Stopień trudności w tworzeniu egzotycznych parlay’ów, z drugiej strony, jest znacznie wyższy. Weźmy prosty parlay na dwie drużyny. Jeśli masz 50% szans na wygraną w każdym zakładzie, oznacza to, że powinieneś wypłacić 25% czasu (.5 x.5 = .25).

Parlays zostały stworzone, aby zrujnować wielkie dni.

Jednak zamiast kursów 3/1, które są rzeczywistą szansą na wygraną, zakłady sportowe oferują 13/5 (2.6/1). W miarę jak parlaye stają się bardziej egzotyczne, różnica w rzeczywistym procencie wygranej i oferowanych kursach zwiększa się.

Standardowe kursy w Parlay
Liczba drużyn w Parlay’u Zakłady sportowe Kursy Prawdziwe Kursy
2 2.6/1 3/1
3 6/1 7/1
4 10/1 15/1
5 20/1 31/1
6 40/1 63/1
7 75/1 127/1
8 150/1 255/1
9 300/1 511/1
10 700/1 1023/1
Zauważ, że niektóre zakłady sportowe oferują lepsze kursy niż standardowe dane parlay wymienione powyżej, ale marża zysku jest zawsze znacznie większa w przypadku parleyów niż zakładów prostych.

Zakłady sportowe starają się zachęcić Cię do obstawiania parlay’ów, ponieważ częściej wygrywają na nich pieniądze. To powinny być wszystkie dowody, których potrzebujesz, aby skoncentrować swoje wysiłki na strategii pojedynczego zakładu zamiast.

Czasami dodanie dodatkowego składnika do gotowania nie czyni końcowego posiłku lepszym. Coke robi miliardy z oryginału, podczas gdy New Coke spoczywa w pokoju.

Strategia pojedynczego zakładu

Jakiekolwiek jest Twoje podejście do handicapów, prawdopodobnie najlepiej jest je połączyć z zakładami pojedynczymi. Strata pieniędzy w tym, co w przeciwnym razie byłoby wspaniałym dniem, jest najbardziej frustrującą rzeczą na świecie.

Zobacz też  Rodzaje kursów (system europejski, brytyjski i moneyline)

Parlays zostały stworzone, aby zniszczyć wspaniałe kupony. Traf trzy z czterech lub siedem z ośmiu, a skończysz gorzej niż zacząłeś. Idź 1-0 lub 3-1 z prostymi zakładami i robisz to świetnie.

Trzy rzeczy są ważne dla trwałego sukcesu z pojedynczych zakładów:

  • Silna metoda lub system do wyboru zakładów
  • Konsekwencja i zaangażowanie w swoją strategię
  • Obowiązkowe zarządzanie bankrollem

Tak jak w przypadku gry na giełdzie, rodzicielstwa lub prowadzenia biznesu, stabilna ręka jest wskazana.

Co obstawiać i kiedy

Niezależnie od tego, czy najbardziej polegasz na analityce zakładów sportowych, obserwacji, informacjach wewnętrznych lub podążaniu za trendem, większość zwycięskich graczy ma spójne podejście lub proces, którego używają, aby dokonać swoich wyborów.

Istnieją sprawdzone narzędzia i strategie. Czy to Ken Pom lub Sagarin dla koszykówki uniwersyteckiej, zaawansowane systemy rankingowe dla futbolu uniwersyteckiego, czy też DVOA Football Outsiders dla NFL, posiadanie systemu może pomóc Ci ocenić, czy Twoje instynkty wydają się poprawne.

Dzięki dzisiejszej mnogości serwisów streamingowych możesz łatwo przejrzeć filmy z wcześniejszych meczów, a nasz dział strategii jest pełen poradników, które pomogą Ci podjąć kluczowe decyzje.

Niezależnie od tego, na jakim systemie polegasz, bądź przygotowany na wariancję, gdy konsekwentnie stawiasz na sport.

Zaufaj procesowi

Znalezienie skutecznej strategii zaczyna się od poznania, kim jesteś jako gracz.

Jeśli jesteś osobą zajmującą się liczbami, nie podejmuj nagle decyzji, kierując się przeczuciem. Jeśli nie znosisz underdogów na drodze, nie rób wymówek dla jednego, którego w pewnym sensie lubisz. Czytanie artykułów lub słuchanie podcastów jest świetne, ale zastanów się, jak się czujesz na dany temat, zanim zanurkujesz w inne opinie, aby nie mieć swojego stanowiska ukształtowanego przez kogoś innego.

Wreszcie, nie bądź więźniem wielkości próbki. Jedna, dwie, a nawet pięć gier nie mówią całej historii. Będziesz wygrywać zakłady i je przegrywać. Jeśli wierzysz w swoją metodologię i system, nie podejmuj pochopnych decyzji. Poprawki i korekty są odpowiednie, ale nie stosuj w jednym tygodniu wahadła, a w następnym spreadu.

Zobacz też  Udział w zakładach bukmacherskich - podstawy. Kto,, gdzie, jak i co można obstawiać

Jak dużo powinieneś postawić?

Tylko ty możesz ocenić swój poziom komfortu i rzeczywistość finansową, jeśli chodzi o to, ile gotówki powinno pójść na grę. Oczywiście, twoje zaufanie do poszczególnych zakładów powinno być brane pod uwagę, ale po raz kolejny stabilna ręka jest najlepszą radą.

Najlepsi gracze mają przeważnie system, który upraszcza proces podejmowania decyzji, ile pieniędzy do ryzyka.

Załóżmy, że Twój całkowity bankroll wynosi 500$. W pierwszym zakładzie, stawiasz pięć procent swojej sumy (25$). Jeśli wygrasz, masz teraz $525 w puli. Na drugim zakładzie, możesz zdecydować się na postawienie 5.25 procent nowej sumy (~$27.50). Jeśli przegrasz, zmniejszasz procent nieznacznie.

Korzystanie z dynamicznego systemu pozwala na wzrost bankrolla, jeśli wygrywasz, ale łagodzi szkody strat, ponieważ zakłady są zmniejszone, jeśli trafisz na zimną passę.

Inną opcją jest kategoryzacja zakładów. Dla twoich najlepszych zagrań postaw sześć procent bankrollu, podczas gdy średnie zagrania dostają pięć procent, a graniczne zakłady dostają 3,5 lub cztery procent. Używanie jednostek zakładów pomoże Ci śledzić kwoty, które ryzykujesz i utrzymać wszystko spójne.

Jakikolwiek system wybierzesz, przemyśl go, uwierz w niego i pozwól mu działać.

Zakłady sportowe są bardziej zabawne, kiedy wygrywasz

Z zakładami sportowymi zawsze wiąże się pewien przypływ adrenaliny. Jednak w ostatecznym rozrachunku więcej zabawy jest wtedy, gdy wygrywasz.

Oczywiście, wszyscy chcielibyśmy zarobić ogromne sumy pieniędzy za jednym zamachem, ale egzotyczne zakłady są zarówno kuszące, jak i niewiarygodnie trudne do zrealizowania z jakąkolwiek konsekwencją. Jeśli masz dobry system, jesteś dość zdyscyplinowany, lub po prostu wybrałeś swoje miejsca strategicznie, robienie prostych zakładów daje najlepszą okazję do długoterminowego sukcesu.

Ostatecznie, utrzymanie rzeczy prostych poprzez skupienie się na pojedynczych zakładach jest wypróbowaną i prawdziwą strategią zakładów sportowych, do której stosują się nawet najostrzejsi gracze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Our partners : https://bookiefreebetting.com/