fbpx
Publicystyka

Czy zakłady na dwie piłki w golfie to dobra strategia?

Wierzcie lub nie, ale golf jest jednym z najbardziej rozrywkowych sportów, w których można obstawiać zakłady. Twoja akcja może trwać zaledwie kilka godzin lub nawet cały czterodniowy turniej. Poznając różne opcje, możesz zadawać sobie pytanie: „czym są zakłady na dwie piłki w golfie i czy jest to dobra strategia?”.

Podczas gdy powab trafienia dużej wypłaty z bezpośrednim zwycięzcą może być kuszący, jest to pewny sposób na podpalenie Twoich pieniędzy na dłuższą metę.


Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów
Zakład bez ryzyka - zwrot 50 zł na konto głowne, freebet 200 PLN na start - Betcris
Bonus bez depozytu 29 PLN – www.sts.pl
Bonusy 3333 zł + Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Pakiet powitalny do 2500 zł od Noblebet - NobleBet
600 zł ZAKŁAD BEZ RYYZKA + 1000 zł przy drugim depozycie – Betfan
Bonus 2200 PLN na start i 14 dni gry bez podatku! – iforbet.pl
Wpłać 100 zł, graj za 300 - etoto
Nawet 600 zł na start - eWinner
Cashback 50% do 500 zł na start - Fuksiarz
Zwrot za pierwszy zakład do 600 PLN - Fortuna
Odbierz 500 zł cashbacku od PzBuk - PzBuk
Legendarna oferta na start - 1500 zł - Superbet
100% bonusu od depozytu do 500 zł - Totolotek


Nawet najlepsi golfiści na świecie rzadko wygrywają bezapelacyjnie. Kiedy to się udaje, kursy zazwyczaj nie są wystarczająco wysokie, aby usprawiedliwić ryzyko. Jeśli rozumiesz pojęcie wariancji w zakładach sportowych, możesz zrozumieć, dlaczego obstawianie faworytów jako bezpośrednich zwycięzców jest bardzo ryzykowną strategią długoterminową.

Jeśli starasz się zbudować bankroll, masz znacznie większe szanse na sukces, wybierając zakłady o niższej wariancji.

Zakłady na dwie kule są właśnie takie i chociaż nie wzbogacisz się z dnia na dzień, to oferują one graczom większe szanse na stały zysk.

Zobacz też  Zakłady bukmacherskie. Czym jest livescouting? Kto to jest livescout?

Co to są zakłady na dwie kule?

Zakłady na dwie kule to zakłady typu head-to-head. Zamiast typować jednego golfistę, który pokona pole, które może liczyć nawet 156 graczy w ciągu czterech rund, stawiasz na jednego golfistę, który osiągnie niższy wynik niż przeciwnik, z którym gra na 18 dołkach.

W większości przypadków golfiści grają w grupach po dwóch lub trzech graczy, a kursy oferowane są na niektóre lub wszystkie takie pary. Niektóre internetowe serwisy sportowe oferują również kursy na remisy pomiędzy graczami, podczas gdy inne po prostu anulują zakład, jeśli gracze zakończą grę z takim samym wynikiem.

Czy zakłady na dwie piłki to dobra strategia dla golfa?

O wiele łatwiej jest wygrać zakład na dwie piłki, niż trafić jednoznacznego zwycięzcę.

W większości profesjonalnych turniejów golfowych bierze udział od 120 do 156 graczy, a próba wytypowania zwycięzcy z tak dużej liczby graczy w miarę konsekwentnie jest prawie niemożliwa. Skupiając wszystkie swoje badania na mniejszej grupie graczy, masz znacznie większe szanse na zidentyfikowanie, czy ktoś ma dużą przewagę.

Należy wziąć pod uwagę, że vig, czyli kwota pieniędzy, którą bukmacher otrzymuje za przyjęcie zakładu, jest wyższy w zakładach na dwie kule niż w tradycyjnych zakładach przeciwko spreadowi.

W związku z tym dobrze jest unikać zakładów na dwie piłki, w których jeden z graczy jest zdecydowanym faworytem, chyba że uważasz, że ten drugi wygra. Golf jest z natury zmiennym sportem, a obstawianie -150 lub mniej w dłuższym okresie czasu nie jest opłacalną strategią.

Kiedy najlepiej obstawiać tego typu zakłady?
Jeśli chodzi o zakłady na golfa, ostatnia forma jest kluczowym wskaźnikiem tego, kto będzie grał dobrze w najbliższej przyszłości.

Golfiści są tak kapryśni, że nawet najmniejsza usterka w ich mechanice może spowodować poważne komplikacje. Gracze tracący uderzenia z tee i przy podejściu w zastraszającym tempie, jak na swój rodowód, są najlepszymi kandydatami do obstawiania.

Zobacz też  Jak obstawiać mecze e-sportowe?

To samo dotyczy golfisty, który nie uderza dobrze piłki, ale nadrabia to na greenie gorącym putterem. Żadna statystyka w golfie nie jest bardziej zmienna niż puttowanie i nie jest niczym niezwykłym, że gracz zyskuje wiele uderzeń na greenie jednego dnia, by stracić tyle samo następnego.

Jeśli jesteś w stanie zidentyfikować zakład na dwie piłki pomiędzy jednym graczem, który uderza czysto, a drugim, który rozpyla piłkę po całym polu, czas działać.

Jakich strategii należy używać w zakładach na dwie kule?

Każdy, kto poważnie myśli o zarabianiu na zakładach na dwie piłki, powinien zrozumieć, które statystyki golfowe są najlepszymi wskaźnikami przyszłego sukcesu. Uderzenie piłki jest najłatwiejszą do odtworzenia umiejętnością, dlatego też powinieneś przywiązywać większą wagę do uderzeń zdobytych z tee, na podejściu i od tee do greenu niż do puttingu.

Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, jaki typ golfisty pasuje do danego stylu pola. Niektóre pola sprzyjają precyzji i dokładności, podczas gdy inne pozostawiają więcej miejsca na błędy, ale wymagają większej siły.

Zwróć uwagę na historię pola każdego gracza, kiedy stawiasz zakłady na golfa. Nierzadko zdarza się, że gracz gra dobrze rok po roku na jednym polu, a na innym stale się męczy.

Kiedy już wiesz, na co zwracać uwagę, o wiele łatwiej jest zidentyfikować najlepsze zagrania i które zakłady na dwie piłki oferują największą wartość. Niektórzy gracze lubią rozkładać swoje działania na wiele zakładów, podczas gdy inni wybierają tylko te zakłady na dwie kule, które uważają za niedoceniane. Nie ma dobrego ani złego sposobu.

Zacznij obstawiać zakłady na golfa już dziś

Zakłady na dwie piłki oferują lepsze kursy i większe szanse na spieniężenie regularnych kuponów niż jakikolwiek inny rodzaj zakładów golfowych. Teraz, kiedy już rozumiesz jak to działa, nadszedł czas, aby zanurzyć się w zakłady golfowe.

Zobacz też  Firmy bukmacherskie - obstawianie rozrywki

Po więcej porad dotyczących strategicznego obstawiania w golfie i innych sportach, sprawdź pozostałe artykuły w naszym dziale strategii zakładów sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Our partners : https://bookiefreebetting.com/