fbpx
newsy Zapowiedzi i typy bukmacherskie

Bayern Monachium – Borussia Dortmund – zapowiedź

Czas na Superpuchar Niemiec, w którym zmierzą się zespoły Bayernu i Borussii. Czego możemy spodziewać się podczas tego spotkania?

Starcia Borussii z Bayernem określa się jako Der Klassiker. Można powiedzieć, że jest to taki niemiecki klasyk. Spotkania obu tych drużyn wzbudzają mnóstwo emocji (jeśli nie na boisku, to przed meczem). W tym przypadku dochodzi bezpośrednia walka o trofeum.

Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Bayern i nie ma się czemu dziwić – poprzedni sezon (który skończył się stosunkowo niedawno) to mistrzostwo i Puchar Niemiec, a także Liga Mistrzów. Pamiętajmy jednak o zwariowanych czasach, w których żyjemy – krótka przerwa między sezonami i ciągłe ryzyko związane z zarażeniem się koronawirusem. Sytuacja jest daleka od normalnej.

Skupiając się już na sprawach wyłącznie piłkarskich – oba zespoły przystąpią do walki po ligowej porażce. Kto wie, czy zawodnicy Bayernu nie są zmęczeni natłokiem spotkań, z którym trzeba się mierzyć. Bundesliga zakończyła rozgrywki bardzo szybko, ale mecze Ligi Mistrzów odbywały się dopiero w sierpniu. Do tego dochodzi też wąska kadra – zmiennicy trenera Flicka nie gwarantują jakości.

Niektórzy mogą powiedzieć, że to dobry moment na to, aby zaskoczyć Bayern. Moment może i dobry, ale czy Borussia jest w stanie to wykorzystać? Często można usłyszeć coś w stylu, że Borussia ma duże ambicje, ale jak przychodzi do bezpośrednich starć, to często kończy się źle, a czasem nawet wstydliwie (ostatnie lata to m.in. 6:0, 5:0 i 4:0 dla monachijczyków). Co ciekawe, ostatnie zwycięstwo Borussii miało miejsce stosunkowo niedawno, bo podczas ubiegłorocznego starcia o Puchar Niemiec. Dortmundczycy wygrali tamto spotkanie 2:0.

Obie drużyny mają sporo jakości, ale obie mają swoje problemy. Myślę, że w związku z tym raczej nie należy spodziewać się strzelaniny. Mój typ to -3,5 gola, kurs 1,95 STS.

Zobacz też  Predazzo ulubioną skocznią Polaków? Obstawiasz skoki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Our partners : https://bookiefreebetting.com/